Polski Związek Jeździecki

Możesz je zablokować.

Skrzyczyński Mistrzem Polski w Skokach przez przeszkody

Za nami 69. Mistrzostwa Polski w Skokach przez przeszkody. Przez trzy dni w podwarszawskiej Warce najlepsi polscy zawodnicy skoków przez przeszkody rywalizowali o tytuł mistrza. Złoto wywalczył Jarosław Skrzyczyński, srebro Grzegorz Psiuk, a brąz Piotr Morsztyn.

Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń jeździeckich, o czym zresztą świadczyła frekwencja widzów, zarówno tych na trybunach, jak i przed telewizorami. Przebieg konkursu finałowego można było śledzić na antenie TVP1.
Przez trzy dni o tytuł Mistrza Polski walczyli zawodnicy z trzech kategorii wiekowych: juniorzy, młodzi jeźdźcy i seniorzy. Rozegrany został także Puchar Polski Dzieci.

W kategorii seniorów, złoty medal, pierwszy w karierze zawodnika, powędrował do Jarosława Skrzyczyńskiego (KJ Agro-Handel Śrem) – lidera rankingu skoków przez przeszkody Polskiego Związku Jeździeckiego. Drugie miejsce i srebrny medal przypadł Grzegorzowi Psiukowi startującemu na wyhodowanym w Polsce Aresie. Tytuł drugiego v-ce Mistrza Polski obronił Piotr Morsztyn.

Wśród młodych jeźdźców dominowały panie. Najlepsza okazała się Zuzanna Gowin. Druga, z niewielką stratą do liderki, była Maja Radomska. Trzeci – Jacek Bobik. W kategorii juniorów na podium stanął Andrzej Opłatek, Albert Ornat i Dajana Pawlicka.

W Pucharze Polski Dzieci zatriumfowało młode pokolenie jeźdźców. Pierwsze miejsce zajął Franciszek Kowalczyk, drugie Filip Lewicki, trzecie Jakub Kubiak.

Tekst: Agnieszka Kopka (Polska Agencja Promocji Jeździectwa)

Powered by Arfooo directory © 2007 - 2023    Generated in 0.063 Queries: 8    Kontakt    Newsletter Regulamin